Ziņu arhīvs

Iespēja viegli nomest svaru: 9 padomi efektīvai svara zaudēšanai

2024 07 02

Vai jums ir daži lieki kilogrami, kurus jūs vēlētos zaudēt? Ikdienā tas bieži vien nav tik vienkārši. Mūsu apkopotie padomi jums noteikti palīdzēs.

1.Ja vēlaties zaudēt svaru, tad jums ir jāēd

Pievērsiet uzmanību veselīgam uzturam, jo ​​tas ir ilgtspējīgākais veids, lai sasniegtu veselīgu ķermeņa svaru. Radikālas diētas nav risinājums. Ir tieši pretēji: ja jūsu ķermenis nesaņem pietiekami daudz ēdienu, tas samazina enerģijas patēriņu. Bez tam Jums trūkst arī svarīgu uzturvielu, kas jūsu ķermenim ir vajadzīgas, lai pilnvērtīgi dzīvotu.

2. Garšīgi sātīgi ēdieni, kas jums dara labu

Nav noslēpums, ka olbaltumvielas un šķiedrvielas saglabā sāta sajūtu ilgu laiku. Tās ir bagātīgi atrodamas pākšaugos, t.i., lēcās, pupās un zirņos. Arī dārzeņi jūsu organismu nodrošina ar svarīgām šķiedrvielām, un tāpēc tiem vajadzētu būt katrā ēdienreizē. Vislabākā un pareizākā proporcija uz jūsu šķīvja izskatās šādi: puse šķīvja ir pārklāta ar dārzeņiem, ceturtā daļa ar olbaltumvielām bagātu pārtiku, piemēram, pākšaugi, olas vai ik pa laikam arī gaļa. Atlikušajā ceturtdaļā ir pilngraudu produkti vai kartupeļi. Kā arī, lūdzu, ņemiet vērā, ka laba olīveļļa un eļļas, kas satur daudz omega-3 (rapšu, linsēklu vai valriekstu eļļa) ir daļa no veselīga uztura, kas ir noteikti jāiekļauj jūsu ēdienkartē.

3. Ēdienreižu starplaikos ievērojiet pārtraukumus

Cukurs un vienkāršie ogļhidrāti (piemēram, balto miltu izstrādājumi, picas vai pulētie rīsi) nevajadzīgi paaugstina cukura līmeni asinīs. Rezultātā aizkuņģa dziedzeris izdala vairāk insulīna. Tas bloķē jūsu tauku dedzināšanu. Lai jūs atkal varētu pazemināt insulīna līmeni un jūsu ķermenis varētu piekļūt tauku rezervēm, ir nepieciešams ievērot pārtraukumus starp ēdienreizēm.

Šī iemesla dēļ galvenajās ēdienreizēs ir ieteicams ēst pietiekami daudz olbaltumvielas, šķiedrvielas un veselīgos taukus.

Starp citu, arī cukuroti dzērieni izraisa insulīna līmeņa paaugstināšanos. Tātad, ja jūs starplaikos dzerat limonādi vai sulu, tad diemžēl ēdienreižu pārtraukuma efekta nav.

4. Gatavosim kopā

Ēdiens ir ne tikai viens no lielākajiem dzīves priekiem, bet arī veicina pastāvīgu enerģijas pieplūdi. Tāpēc veselīgs un sabalansēts uzturs ir lielākas labsajūtas atslēga. Lai to nodrošinātu, jums ir nepieciešams ne tikai veselīgs ēdiens, bet arī pareizie virtuves piederumi.

EASTCON virtuves piederumi “Zugspitze” ir ražoti pēc visaugstākajiem standartiem “Ražots Vācijā” un pārsteidz ar izcilu nodilumizturību un lielisko nepiedegošo efektu. Gatavojot šajos traukos ievērojami samazinās pielietojamais tauku daudzums un ar tiem saistītās nevajadzīgās kalorijas. Pateicoties unikālajam polimēru pārklājumam, ēdienā saglabājas visi svarīgie vitamīni un uzturvielas. Turklāt, lietojot EASTCON “Zugspitze” traukus, tiek ietaupīta arī enerģija, kas ir nepieciešama, lai pagatavotu ēdienu.

EASTCON virtuves trauki atvieglo ēdiena gatavošanas procesu.         

Tā kā virtuves trauki vairumā gadījumu tiek izmantoti katru dienu, to vienkāršā kopšana un tīrīšana ir lieliska priekšrocība. EASTCON "Zugspitze" virtuves traukus raksturo ne tikai izcila kvalitāte un ilga nodilumizturība, bet arī viegla kopšana. Vācu ekspertu virtuves trauki ir pieejami dažādos izmēros, lai jūs vienmēr varētu izdarīt pareizo izvēli, kas atbilst jums un jūsu vajadzībām.

5. Atklājiet savus ēšanas slazdus

Bieži gadās, ka mēs par zemu novērtējam to, ko patērējam visas dienas garumā – īpaši starp ēdienreizēm. Šī iemesla dēļ mēs jums iesakām divas nedēļas veidot uztura protokolu un pierakstīt visu, ko apēdāt. Ja vēlates iegūt vēl precīzāku informāciju, tad pavērojiet savus ēšanas paradumus un pievērsiet uzmanību, kādos brīžos jūs sniedzaties pēc ēdiena. Vai jūs atverat ledusskapja durvis,  kad esat stresa stāvoklī? Vai arī jūs vēlaties kaut ko uzkost, kad ērti un omulīgi sēžat uz dīvāna? Ja jūs visu pierakstīsiet uztura protokolā, jūs atklāsiet savus slēptos uzvedības modeļus. Mainot ikdienas paradumus, būs vieglāk zaudēt svaru.

6. Atcerieties par kustību nozīmīgumu

Zaudējot svaru, jūs zaudējat arī daļu no muskuļu masas. Ja jūs sportosiet, tad šis zaudējums būs mazāks. Regulāri vingrinājumi arī palīdzēs noturēt svaru. Kļūstiet aktīvi, iekļaujot ikdienas kustības savā rutīnā. Tie varētu būt, piemēram, izbraucieni ar velosipēdu vai pastaigas. Turklāt daudzas ikdienas aktivitātes – lai nokļūtu uz darbu, pie draugiem, uz veikalu – var veikt kājām vai ar velosipēdu.

7. Ik pa laikam nelielas sporta nodarbības

Mūsdienās ir pieejami daudzi tiešsaistes piedāvājumi un jūs varat vingrot paši savās mājās. Tas dod iespēju ikdienā nedaudz pavingrot – tiklīdz rodas tāda izdevība. Esiet elastīgi! Sporta nodarbībām ne vienmēr ir jābūt vienā un tajā pašā laikā.

8. Katram sava situācija un iemesli

Katram cilvēkam ir savi iemesli un motivācija, lai nomestu svaru. Sāk sāpēt locītavas? Vai arī jūs bez redzama iemesla sākat ātri zaudēt elpu? Saprotot savu situāciju un apzinoties, ko vēlas sasniegt, ir vieglāk īstenot savu plānu. Izvirzi sev reālus un sasniedzamus mērķus, kuri ir sadalīti pa noteiktiem posmiem, un soli pa solītim virzies uz priekšu, un ik pa brīdim novērtē rezultātu.

9. Esiet pacietīgi.

Kad lēmums zaudēt svaru ir pieņemts, jūs vēlaties redzēt rezultātus pēc iespējas ātrāk. Tomēr ir loģiski, ka pareiza svara zaudēšana prasa laiku: liekie kilogrami taču arī nesakrājās nedēļas laikā. Pamazām ejiet uz mērķi, vērojiet savu svaru, lai kontrolētu situāciju. 


0001_news_kochgeschirr_small_1719913925-c5923d12e0832ed87e214db2510d5370.jpg